czwartek, 16 czerwca 2016

Weekend z dzieckiem

weekend z dzieckiem

     Pracujący tydzień, pracujący rodzice i stęsknione za ich obecnością dziecko – to scenariusz, który się powtarza w wielu rodzinach. Gdy więc nadchodzi koniec tygodnia, rodzice pragną poświęcić swojemu maluchowi jak najwięcej czasu – i po prostu spędzić weekend z dzieckiem.

weekend z dzieckiem

     W zależności od możliwości dyspozycji czasem oraz siłami różni rodzice preferują różne sposoby spędzania weekendu z dzieckiem. Jedni wybierają tryb stacjonarny czyli obecność w domu i – możliwie – bycie przez większość tego czasu dla swojego potomka. Ci zaś, którzy mają więcej sił, niekiedy finansów, a i kreatywności decydują się, by weekend z dzieckiem spędzić w sposób aktywny – na przykład na jakimś wyjeździe.

weekend z dzieckiem

W uprzywilejowanej pozycji są ci, którzy mają samochód, bo mogą bez przeszkód i bez większego wcześniejszego planowania całej siatki logistycznej i komunikacyjnej po prostu zapakować malucha (z całym inwentarzem) do samochodu i wyjechać na choćby najkrótszy weekend z dzieckiem. Nie musi on trwać całego tego czasu, bo może być weekendem z dzieckiem tylko z nazwy. Przecież wypoczynek końca tygodnia może spełnić z powodzeniem sama sobota lub sama niedziela. Ważne, by był to czas prawdziwego zresetowania umysłu i oddechu od spraw zawodowych, które potrafią mocno angażować umysł.

weekend z dzieckiem

A jakie aktywności można podejmować, gdy zdecydowaliśmy się na weekend z dzieckiem? Wiele zależy od pogody, ale nie jest powiedziane że w czasie deszczu weekend z dzieckiem musi być nudny. Gdy pogoda dopisuje można wybrać się na spacer po mieście albo po lesie. Nawet jeśli zdaje nam się, że dobrze znamy okoliczne tereny, to możemy zdziwić się, ile niespodzianek przyjdzie nam odkryć.

weekend z dzieckiem

Sport to zdrowie dlatego weekend z dzieckiem może też oznaczać duży wybór aktywności sportowych. Oczywiście, dostosowujemy ich intensywność oraz poziom do możliwości dziecka, a nie osoby dorosłej. Wyjście na basen, a w zimie na przykład na sanki – to doskonały sposób, by weekend z dzieckiem był okazją do zażycia dużej ilości ruchu i poprawienia kondycji.

weekend z dzieckiem

Tak naprawdę jednak nie tyle istotne jest co się robi, ale z kim. Przebywanie z dzieckiem procentuje zawsze – w życiu i dziecka, i dorosłego. W końcu weekend z dzieckiem może stać się okazją, by nawzajem się siebie uczyć. A to jest nie do przecenienia.
weekend z dzieckiem

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny.
Będzie mi ogromnie miło, jeśli masz ochotę coś tu napisać.