czwartek, 31 marca 2016

Wyprawka dla noworodka

  wyprawka dla noworodka


Wśród wielu ważnych kwestii, które rozważają przyszli rodzice, jest wyprawkadla noworodka. Choć zazwyczaj istnieje zestaw, który w pierwszym okresie życia maluszka jest w pewien sposób obowiązkowy, to jednak rodzice starają się nadać mu indywidualny charakter. W jaki sposób? Mama i tato wyobrażają sobie, jakie będzie ich dziecko i - nawet nieświadomie - dostosowują do niego najbliższe otoczenie. A to, że ono – a w tym i wyprawka dla noworodka – ma wpływ na dziecko, nie ulega wątpliwości. 


wyprawka dla noworodka
Choć może się wydawać, że takie malutkie dziecko właściwie nic nie pamięta ze swoich pierwszych chwil i że jest mu obojętne chociażby w jakiej kolorystyce przebywa – to jednak jest inaczej. Dziecko podświadomie „skanuje” poszczególne fragmenty swojego otoczenia i zapada to w jego rozwijającą się pamięć. W tym kontekście także wyprawka dla noworodka – czyli to wszystko, co stanowi pierwszą własność albo pierwsze wyposażenie małego człowieka – nie pozostaje bez znaczenia. Dlatego dobrze, że rodzice wkładają wiele zaangażowania i serca, by przemyśleć co dziecko może potrzebować i co będzie zawierała ta niepowtarzalna wyprawka dla noworodka. Niepowtarzalna – bo przecież ich dziecko też jest niepowtarzalne.

wyprawka dla noworodka
I choć wydaje się inaczej, nie są obojętne nie tylko kolory, ale też i estetyka tych pierwszych dziecięcych ubranek i sprzętów. Kiedyś, gdy w sklepach nie było większego wyboru, rodzice w pewnej mierze godzili się, że wyprawka dla noworodka ich dziecka będzie praktycznie identyczna, jak wyprawka dla noworodka malucha, które w tym samym czasie (i najpewniej w tym samym szpitalu) przyjdzie na świat. W dużej mierze starali się jednak – korzystając z uprzejmości i zaangażowania całej rodziny – urozmaicić jednostajną kolorystykę i wzornictwo. Dzięki temu przeciętna wyprawka dla noworodka dzieci urodzonych w latach 80 XX wieku, choć różniła się pewnie komfortem użytkowania od dzisiejszej, także była odpowiednio bogata – jak na tamte czasy.

wyprawka dla noworodka
Warto więc i dziś zadbać o to, aby wyprawka dla noworodka dziecka pierwszego dwudziestolecia XXI wieku była odpowiednio bogata. Tym bardziej, że dzisiaj w zachowaniu jej w pamięci pomagają zdjęcia, które w wersji cyfrowej można produkować w sposób i w ilościach praktycznie nieograniczonych. Dobrze, by te wspomnienia – także cyfrowe – były jak najbardziej kolorowe.

wyprawka dla noworodka

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny.
Będzie mi ogromnie miło, jeśli masz ochotę coś tu napisać.