czwartek, 4 lutego 2016

Blog i moda

Jak to się dzieje, że kobiety potrafią spędzać długie godziny na czytaniu o nowych trendach, oglądaniu zdjęć modelek i wyobrażaniu sobie siebie samej w zaprezentowanych strojach? Cóż, blog modowy wymaga czasu. Zresztą, dbałość o swój wygląd też wymaga czasu oraz środków finansowych. I to nie jest znak jedynie obecnych czasów. Kiedyś, kiedy żaden blog modowy nie istniał, bo o Internecie mało kto słyszał (albo wręcz nie słyszał nikt) – jego rolę przejmowały czasopisma kupowane w kraju za obcą walutę lub przywożone z zagranicy przez co bogatsze krewne. Wtedy także szczególnymi względami darzyło się każdą panią – lub pana - zaprzyjaźnionych z maszyną do szycia.

Dziś czas tak pędzi, że zamiast zasiąść do maszyny do szycia – lepiej być na bieżąco z nowinkami, o których informuje chętnie i szeroko blog modowy. Po uważnej jego lekturze, bogatsi w zdobytą wiedzę wybieramy się do upatrzonego sklepu i tam stajemy się ubożsi o kilkanaście, kilkaset lub nawet (nieprawdopodobne, ale jednak) kilka tysięcy złotych. Satysfakcja z posiadania tego, co wcześniej tylko oglądało się na ekranie monitora – nie ma ceny.

Można więc sobie tylko wyobrazić niewyobrażalną satysfakcję tych, którzy w pewnym momencie swojego życia zdecydowali, że blog modowy stanie się ich sposobem na życie. To musi być niezwykłe: nie tylko informować o aktualnych trendach w garderobie, ale i te trendy tworzyć. Wszak gdy ktoś korzysta z internetowych wskazówek i ubiera się według nich, to bardzo wyraźnie widać, jaki wpływ na różne osoby wywarł o wywiera ten wirtualny wybieg dla modelek i modeli.

We wszystkim jednak trzeba zachować zdrowy rozsądek i umiar. Tutaj najlepszym doradcą bywa może nie tyle sam blog modowy, co dodatkowo duże lustro i zaufana, naprawdę szczera, przyjaciółka. O te pierwsze można się postarać, o przyjaźń zaś trzeba dbać. Podobnie, jak o wygląd.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny.
Będzie mi ogromnie miło, jeśli masz ochotę coś tu napisać.